NAGY MENNYISÉGBEN RENDELNE? KÉRJE EGYEDI AJÁNLATUNKAT IDE KATTINTVA!
+36-30/134-4833 | info@aerosoft.hu
Egy száraz kémiai tesztelési módszer, amely a hüvely PH-értékét vizsgálva segít megállapítani a bakteriális hüvelygyulladás fennállását.
Gyorteszt a pH félkvantitatív meghatározására női hüvelyi kenetmintákból. Önteszteléshez, kizárólag in vitro diagnosztikai használatra.
CE 0123
Otthoni használatra, önellenőrzésre engedélyezett gyorsdiagnosztikai eszköz.
Orvostechnikai eszköz
A hüvelyi gyors pH-tesztpanel (hüvelyi vattapálcás teszt) egy gyors száraz kémiai módszer a női hüvelyi kenetminták pH-értékének félkvantitív kimutatására, amely segít a bakteriális hüvelygyulladás diagnózisának felállításában.
A hüvelyi fertőzések meglehetősen gyakoriak, és gyakran visszatérő probléma minden nő esetében, korcsoporttól függetlenül. A hüvelyváladék rendellenes savasságának jelzése segíthet annak értékelésében, hogy a hüvelyi tüneteket valószínűleg fertőzés okozza-e, amely egészségügyi szakemberrel történő utánkövetést igényelhet.
A 3.8 és 4,5 közötti savas hüvelyi pH-érték alapvető követelmény a szervezet saját hüvelyvédő rendszerének optimális működéséhez. Ez a rendszer hatékonyan megelőzheti a kórokozó baktériumok túlnyomó többsége nem tud ilyen körülmények között fejlődni ¹
Egyes hüvelyi fertőzésekre, amelyekről ismert, hogy rendellenes hüvelyi savassággal járnak, nincs vény nélkül kapható gyógymód, és azokat egészségügyi szakembernek kell kezelnie. ² A rendellenes savassággal járó rendellenes folyás egyes eseteit fertőzések kombinációja okozhatja.
A hüvelyi fertőzések nagyon kockázatosak lehetnek a terhes nők számára, és veszélyesek az anyára és magzatára nézve, ezért a tüneteket és az eredményeket mindig meg kell beszélni egy egészségügyi szakemberrel.
A pH-papír hüvelyi kenetminta pH-szintjének meghatározására használatos. Amint a hüvelyből származó mintát tartalmazó vattapálca érintkezik a tesztpanelbe zárt pH-papírral, színváltozás következik be. A különböző pH-szintek különböző színátmenteket és -árnyalatokat eredményezhetnek, és minden színátmenet/-árnyalat egy adott pH-szintet határoz meg a színskálán. A hüvelyi vattapálca felhelyezése után a pH-papíron kapott színt ezután össze kell hasonítani a tesztkészülékhez mellékelt színskálával. Az eredmény megközelítőleg megegyezik a pH-papíron kapott színhez legközelebb álló szín számértékével a színskálán.